Základné informácie Kritériá prijatia - bilingválna forma štúdia Kritériá prijatia - štvorročná forma štúdia

Základné informácie

Študijný odbor 7902J 74 gymnázium, bilingválne štúdium

sekcia anglicko-slovenská, sekcia rusko- slovenská

· Termín prijímacej skúšky:

·   Prijímacej skúšky sa môže zúčastniť žiak  ôsmeho a deviateho ročníka vzdelávacieho programu základnej školy

·  Predmetom prijímacej skúšky je test na overenie špeciálnych schopností a zručností pre štúdium v cudzom jazyku.

Ukazka_uloh_z_testu_na_overenie_specialnych_schopnosti(1).pdf

·    Vzhľadom na to, že prijímacieho konania sa zúčastňujú žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ,  výsledky celoplošného testovania deviatakov zo slovenského jazyka a matematiky sa   v prijímacom konaní nezohľadňujú.

·    Škola ponúka záujemcom o bilingválnu formu štúdia absolvovať cvičný test na overenie špeciálnych schopností  a zručností pre štúdium v cudzom jazyku.

Termín cvičného testu:

Študijný odbor 7902J  gymnázium

Termíny prijímacích skúšok:

1. kolo:    1. termín:

2. termín:

2. kolo:

Prijímacej skúšky sa môže zúčastniť žiak deviateho ročníka vzdelávacieho programu  základnej školy.

Prijímacia skúška pozostáva z overenia vedomostí z predmetov slovenský jazyk a matematika.

Aktuálna verzia prihlášky na SŠ

Poznámka: Pri vypĺňaní prihlášky na bilingválne štúdium je potrebné vyznačiť jazykovú sekciu cez kód vyučovacieho jazyka:

sekcia slovensko - anglická - 201

sekcia slovensko - ruská - 206