4Živly | Deň finančnej gramotnosti | Noc výskumníkov | Exkurzia Bratislava | e-Testovanie | Letný tábor LEAF | LEAF - program pre učiteľov | Konferencia Asp net UNESCO Ostrava | Akadémia 2015 | Týždeň proti rakovine 2015  a Deň  jabĺk | Dni A.Kmeťa | Filmový klub | Školenie Team | Lesoochranárske združenie VLK | Deň otvorených dverí | Stretnutie účastníkov projektu Erasmus + | iBobor | Miss stredných škôl | TERRA PERMONIA | Erasmus + v Banskej Štiavnici | Hodina programovania | Deň ľudských práv | Červené stužky | DOD | Stredoškolák | Ttýždeň boja proti drogám | Olympiáda v nemeckom jazyku | Olympiáda v anglickom jazyku | Valentínska kvapka krvi | Olympiáda v španielskom jazyku | Prezentácia vysokých škôl | Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku | Fykosí Fyziklání | Miroslav Lajčák na pôde našej školy | English Idiom Competition | Krajské kolo olympiády v ruskom jazyku | Ocenenie riaditeľky školy | Deň narcisov | Geografická olympiáda | Workshop StarteR! Rozbehni sa! | Celoštátne kolo Olympiády v ruskom jazyku | Krajská prehliadka SOČ | Filozofická olympiáda | Spievam po francúzsky | Poradňa zdravia | Mladý Európan | Noc v škole | Finále SOČ | Workshop Nie extrémizmu - mladí mladým | Prednáška o  možnostiach využitia Cambridge certifikátov | Stretnutie  partnerských škôl projektu Erasmus + | Prezentácia o možnostiach štipendijných programov | Súťaž v pretláčaní rukou | Súťaž družstiev prvej pomoci mladých | Slávnostná rozlúčka spojená s odovzdávaním maturitných vysvedčení | Ekologický projekt Bordel v lese | Lukáš Muha na školských Majstrovstvách Slovenska | Projektový deň 2016

Školský rok 2015/2016

Lukáš Muha na školských Majstrovstvách Slovenska

Poslednou školskou súťažou v  školskom roku 2015/2016 boliškolské Majstrovstvá Slovenska v atletike stredných škôl v Banskej Bystrici 2 júna 2016. Lukáš Muha,  žiak  bilingválneho štúdia 4. C. triedy, si víťazstvom na krajskom kole v behu  na 800 a 400 m v Banskej Bystrici  26. mája 2016 potvrdil  dvojnásobný postup na Majstrovstvá Slovenska v atletike. Najprv súťažil v behuna 800m, kde si od štartu zvyšoval náskok od svojich súperov  a  v cieli  dobehol na prvom mieste časom 2:02,69 min. O hodinu nato vtesnom súboji  pred cieľovou páskou zdolal súperov ajv behu na 400m v osobnom rekorde 53,60 sek.Na školských majstrovstvách Slovenska mal poradie disciplín opačné  ako na krajskom kole. Taktika pred finálovým behom na 400 m bola jasná. Lukáš potreboval ušetriť čo najviac síl, pretože ho čakalo ešte finále v behu na 800 m . Náš žiak si však počínal veľmi dobre, dobehol v novom osobnom rekorde na 400m v čase 53,04 sek. Na vynikajúcom 3. mieste. Po hodinovej prestávke nastúpil na štart v behu na 800 m Prvé metre poukazovali na jeho dominanciu v tejto disciplíne. Jeho konkurenti však taktizovali a šetrili sily na záverečné metre. Čo sa Lukášovi vypomstilo. 800 m trať dobehol v čase 2:03,84 min. a po rýchlom závere dobehol na 3. Mieste. Tieto preteky ukázali, že Lukáš môže pretekať tak so šprintérmi ako aj s bežcami na stredné trate.

Je to tretia medaila Lukáša Muhu na školských Majstrovstvách Slovenska.  Striebornú medailu získal v cezpoľnom behu v roku 2014

Spokojný je najmä s osobným rekordom na 400 m. Škoda, že mu nevyšiel beh na 800 m podľa jeho predstáv. Chcel sa stať majstrom Slovenska v behu na 800m. K výkonu, aký podal, mu určite pomohla aj takmer domáca pôda banskobystrického štadióna na Štiavničkách. V neposlednom rade patri veľké poďakovanie Slovenskej asociácii športu na školách za organizačné zvládnutie pretekov a taktiež trénerovi a otcovi, ktorí ho pripravovali na tieto majstrovstvá.

Poznámka:

V nadväznosti na výsledky bol Lukáš nominovaný Slovenským atletickým zväzom na medzištátne atletické preteky OlympocHopes, ktoré sa konali 4. 6. 2016 v Uherskom Hradišti. Náš žiak pretekal na obľúbenej 800 m trati, kde sa mu podarilo vylepšiť si svoje osobné maximum na tejto trati časom 1:59,97 min. Tým potvrdil rastúcu výkonnosť. Veríme, že po úspechu nadviaže aj v budúcom školskom roku na svoje výsledky v atletike a v cezpoľnom behu.

Foto: Ing. Štefan Muha

Autor článku: Mgr. Bohuslav Melicherčík