• PK Anglický jazyk

PREDMETOVÁ KOMISIA ANGLICKÝ JAZYK

Predmetová komisia Anglický jazyk vznikla na základe členenia predmetov podľa Štátneho vzdelávacieho programu gymnázií v SR a  v školskom roku 2021/2022 sú jej súčasťou tieto predmety:

• Anglický jazyk
          • Konverzácia v anglickom jazyku
          • Anglofónna literatúra
          • Kultúra a život anglofónnych krajín

Členovia predmetovej komisie Anglický jazyk:

Mgr. Ondrej Halan ANJ – OBN

Mgr. Andrea Jakubíková ANJ- FRJ

Mgr. Angelika Juhás ANJ

Mgr. Eva Kelemen ANJ – VYV

Mgr. Jarmila Klementová ANJ - SPJ

Mgr. Dominika Kondrátová PhD. ANJ - TSV

Mgr. Dana Kratochvílová PhD. ANJ - ESV

Mgr. Ján Lukáč ANJ – NEJ

Mgr. Martina Luptovská ANJ – CHE

Mgr. Marek Palov ANJ

Mgr. Ľubomíra Pažická ANJ - BIO

Mgr. Lukáš Schmidt  ANJ – GEO

Mgr. Arthur John Paul Wood ANL

Mgr. Zdena Zimanová ANJ-RUJ

Prioritným cieľom vyučovania anglického jazyka nie je iba formálne zvládnutie jazykového systému, osvojenia si určitej slovnej zásoby  a gramatických štruktúr, ale aj schopnosť správne použiť anglický jazyk v autentických, životných situáciách ako napr. hľadanie zamestnania v zahraničí, spontánna komunikácia s cudzincami, porozumenie televízneho a rozhlasového vysielania, čítanie dennej tlače, orientácia v cudzom meste, vyhľadávanie základným informácií a pod.

Vyučovanie anglického jazyka  sleduje ako svoj základný cieľ komunikatívnu zložku. Pomocou tejto zložky spoznáva žiak podmienky života, hodnoty, reálie a zvyklosti iných krajín a oboznamuje sa s multikultúrnou  spoločnosťou

Kritériá hodnotenia a klasifikácie  vychádzajú z Metodického pokynu č. 21/2011, ktorým sa upravuje postup hodnotenia a klasifikácie  žiakov stredných škôl v Slovenskej republike. Podrobné kritériá pre jednotlivé predmety sú vypracované v ŠkVP.

Úlohy a ciele vo výchovno-vzdelávacom procese ako aj plánované aktivity pre jednotlivých členov PK sú podrobne rozpracované v pláne PK Anglický jazyk. Sú v súlade s Cieľovými požiadavkami na vedomosti a zručnosti z anglického jazyka a so Sprievodcom školským rokom 2021/2022. Konkrétna realizácia úloh a cieľov je prispôsobená podmienkam školy a záujmom žiakov.