• PK Anglický jazyk

PREDMETOVÁ KOMISIA ANGLICKÝ JAZYK

Predmetová komisia Anglický jazyk vznikla na základe členenia predmetov podľa Štátneho vzdelávacieho programu gymnázií v SR a  v školskom roku 2023/2024 sú jej súčasťou tieto predmety:

• Anglický jazyk
          • Konverzácia v anglickom jazyku
          • Anglofónna literatúra
          • Jazykové zručnosti v anglickom jazyku

Členovia predmetovej komisie Anglický jazyk:

Mgr. SvätoborDudík ANJ
          Mgr. Andrea Jakubíková ANJ - FRJ
          Mgr. Angelika Juhás ANJ - vedúca PK
          Mgr. Eva Kelemen ANJ – VYV
          Mgr. Jarmila Passeron ANJ - SPJ
          Mgr. Dana Kratochvílová PhD. ANJ - ESV
          Mgr. Judita Lovacká ANJ - SJL
          Mgr. Marek Palov ANJ
          Mgr. Lukáš Schmidt  ANJ – GEO

Ing. Zuzana Vicianocá ANJ - EKO
          Mgr. Arthur John Paul Wood ANL
          PhDr. Zdena Zimanová ANJ - RUJ

Prioritným cieľom vyučovania anglického jazyka nie je iba formálne zvládnutie jazykového systému, osvojenia si určitej slovnej zásoby  a gramatických štruktúr, ale aj schopnosť správne použiť anglický jazyk v autentických, životných situáciách ako napr. hľadanie zamestnania v zahraničí, spontánna komunikácia s cudzincami, porozumenie televízneho a rozhlasového vysielania, čítanie dennej tlače, orientácia v cudzom meste, vyhľadávanie základným informácií a pod.

Vyučovanie anglického jazyka  sleduje ako svoj základný cieľ komunikatívnu zložku. Pomocou tejto zložky spoznáva žiak podmienky života, hodnoty, reálie a zvyklosti iných krajín a oboznamuje sa s multikultúrnou  spoločnosťou

Kritériá hodnotenia a klasifikácie  vychádzajú z Metodického pokynu č. 21/2011, ktorým sa upravuje postup hodnotenia a klasifikácie  žiakov stredných škôl v Slovenskej republike. Podrobné kritériá pre jednotlivé predmety sú vypracované v ŠkVP.

Úlohy a ciele vo výchovno-vzdelávacom procese ako aj plánované aktivity pre jednotlivých členov PK sú podrobne rozpracované v pláne PK Anglický jazyk. Sú v súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠaV SR na školský rok 2018/2019. Konkrétna realizácia úloh a cieľov je prispôsobená podmienkam školy a záujmom žiakov.