Navigácia

Deň otvorených dverí v banskom archíve mesta Banská Štiavnica Bilingválna šifrovačka FGC tour 2012 „ Za zdravie žien“ BIELA PASTELKA 2012 NOC VÝSKUMNÍKOV 2012 DEŇ JAZYKOV 2012 AKADÉMIA 2012 spojená s výstavou THE HUMAN BODY TÝŽDEŇ PROTI RAKOVINE, DEŇ JABĹK PROJEKT 72 HODÍN BEZ KOMPROMISU Študentská formula okolo Slovenska 2012 ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2012 STARÝ ZÁMOK GENERÁCIÁM EXKURZIA V MARTINE DNI ANDREJA KMEŤA 2012 HISTORICKÁ SUŤAŽ V ČESKOM CHEBE NOC V ŠKOLE VIANOČNÝ SCHOOL FAIR Účasť na hokejovom zápase Lyžiarsky kurz Úspech žiakov v súťaži iBobor Návšteva divadla TNT Theatre Britain Úspech žiakov v krajskom kole biologickej olympiády Úspechy žiakov v olympiade z cudzích jazykov Filmové predstavenie v kine Akademik Bohuš Melicherčík bronzový na Majstrovstvách sveta v zimnom triatlone Návšteva hokejového zápasu - finále Matematická súťaž Pangea Matematický klokan Deň narcisov Osvienčim Pretláčanie rukou Úspech v celoslovenskom kole olympiády anglického jazyka Miss stredných škôl 22.apríl- Deň Zeme Výlet do Paríža Vyraďovanie absolventov Súťaž Mladý zdravotník Medzinárodná konferencie UNESCO asociovaných škôl s podtitulom: „Jedna planéta – jedna rodina!“ Malý beh trate mládeže Športový deň Návšteva amerického veľvyslanca Populačný výskum na našej škole Projektový deň 2013 Návšteva Arboréta Mlyňany

Školský rok 2012/2013

Deň otvorených dverí v banskom archíve mesta Banská Štiavnica

Tradície a dobrú zábavu – to všetko a ešte oveľa viac sme mohli zažiť počas Salamandrových dní 2012, ktoré sa začali vo štvrtok  6. septembra.  Ich súčasťou bol aj piatkový Deň otvorených dverí v Štátnom ústrednom banskom archíve v Banskej Štiavnici. Žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici sa tu zúčastnili 4. ročníka náučno-zábavného podujatia spojeného s výstavou archívnych dokumentov s tematikou školstva a baníctva.

 Nešlo teda o tradičnú výstavu – iba vizuálnu prehliadku exponátov.  Vybraní žiaci museli na jednotlivých stanovištiach splniť rôzne úlohy a správne odpovedať na položené otázky. Na prvom stanovišti mali priradiť názvy k obrázkom jednotlivých budov v našom meste. Štiavničania sa nezapreli.  Na tom druhom sa tí šikovnejší trochu potrápili s historickými hlavolamami. Ďalej sa zoznámili s baníckou terminológiou a trochu sme spoločne nazreli aj do geológie. Mali sme možnosť nahliadnuť do archívnym dokumentov – do celkom zaujímavého rozvrhu hodín z minulosti. Vyskúšali sme si aj krasopis a stredoveké pečatenie.

Opäť sme sa na vlastnej koži presvedčili, že zážitkové vyučovanie je omnoho efektívnejšie ako tradičné. Myslím, že aj naši žiaci budú so mnou súhlasiť.  Preto sa v budúcnosti iste opäť radi zúčastnia podobnej netradičnej výstavy.

 

                                  Mgr. Marek Žilík

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Andreja Kmeťa
  Kolpašská 1738/9
  969 17 Banská Štiavnica
 • +421 456920593


  Riaditeľ školy : PhDr.Renata Mikulášová
  mobil: 0902344866
  email: r.mikulasova@seznam.cz
  Zástupca riaditeľa školy : Mgr. Ľubica Herdová

Fotogaléria