Navigácia

Ambasadori Masarykovej univerzity Čistenie židovského cintorína Biela pastelka Európsky deň jazykov Noc výskumníkov Týždeň proti rakovine FGC tour 2013 „ Medici za zdravie žien“ Majstrovské kolo Genius Logicus ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2013 Dni Andreja Kmeťa 2013 JUVENES TRANSLATORES HISTORICKÁ SÚŤAŽ GYMNAZISTOV V CHEBE Annual English Essay Competition ČERVENÉ STUŽKY 2013 ZABUDNUTÍ HRDINOVIA PROTITURECKÝCH BOJOV iBOBOR Genius Logicus Programovali sme v projekte Hour of Code Olympiáda v nemeckom jazyku Olympiáda v anglickom jazyku Súťaž Expert Lyžiarsky výcvik Výstava : Sto rokov židovských spomienok 4 Živly premietajú pre študentov Gymnázia A. Kmeťa Študentské voľby prezidenta Slovenskej Republiky. Valentínska pošta Stredoškolská študentská únia Slovenska Krst študentského revue GOLEM JUVENES TRANSLATORES Olympiáda v nemeckom jazyku Generácia €uro Čo vieš o hviezdach Annual English Essay Competition Matematický klokan Pangea Krajské kolo vo florbale žiačok stredných škôl Beseda - Spolužitie s rómskou menšinou na Slovensku Regionálna súťaž v umeleckom prednese poézie Deň narcisov 2014 Žiaci z Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici – víťazi krajského kola dejepisnej súťaže opäť idú do Chebu Školské Majstrovstvá Sveta v cezpoľnom behu Naša škola v regionálnych novinách Medzinárodný šampionát v Brazilskom Jiu-Jitsu Návšteva poslankyne Európskeho parlamentu Beseda- Úrad práce,sociálnych vecí a rodiny Pretláčanie rukou Študentské voľby do Európskeho parlamentu Zelená škola Poznávací zájazd do Francúzska Prednáška so zamestnancom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Spolupráca s lesoochranárskym zoskupením VLK Projektový deň Projekt OUT OF THE BOX Medzinárodná konferencia UNESCO Zájazd do Londýna 3. gymnaziálna olympiáda Celoeurópska súťaž Eustory Úspechy našich žiakov Master of sudoku

Školský rok 2013/2014

Programovali sme v projekte Hour of Code

Ako povedal Steve Jobs: „Každý v tejto krajine by sa mal učiť programovať...“ Pýtate sa prečo? „Pretože vás to naučí ako myslieť,“

O tom aké jednoduché je programovať počítač sa nás snažili nielen aktívne presvedčiť, ale aj naučiť známe osobnosti z oblasti Informačných Technológií,  napríklad zakladateľ Microsoftu Bill Gates, tvorca Facebooku Mark Zuckerberg,  zakladateľ spoločnosti Valve Gabe Newell a ďalší.  Do programovania povzbudzujú aj spevák Will.i.am či basketbalista Chris Bosh. Heslom je „učiť sa môže naozaj každý“.

Túto zaujímavú celosvetovú akciu organizoval portál code.org v rámci týždňa „Computer Science Education Week“ v druhej polovici decembra 2013. Projekt si aktívne odskúšali v rámci hodiny informatiky aj naši žiaci, predovšetkým druháci a tretiaci, viacerí aj doma alebo na internáte e-learningovou formou, pričom spoločne vytvorili stovky riadkov kódu. Pri realizáii projektu žiaci pracovali s technikou, ktorú škola získala  z projektu ESF- Príprava nového ŠkVP využitím IKT.

Je potešujúce a inšpirujúce, že osobnosti zo sveta IT povzbudzujú deti k tomu, aby sa nebáli začať kódovať a dávajú im jednoduchý odkaz: „učte sa programovať a budete mať skvelý džob.“ Do roku 2020 bude v tejto oblasti 1,4 milióna pracovných pozícií a iba 400 tisíc programátorov, čo znamená milión voľných pracovných miest. Viac o projekte vo videu s názvom „Čo väčšina škôl neučí“ -> http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dU1xS07N-FA, alebo priamo na portáli http://www.csedweek.org.

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Andreja Kmeťa
  Kolpašská 1738/9
  969 17 Banská Štiavnica
 • +421 456920593


  Riaditeľ školy : PhDr.Renata Mikulášová
  mobil: 0902344866
  email: r.mikulasova@seznam.cz
  Zástupca riaditeľa školy : Mgr. Ľubica Herdová

Fotogaléria